7. Návod na SierraChart: 3

Věřím, že již máte nastudované informace o volume a pivotech. Pokud ne, prostudujte si tyto dva články, ať těmto termínům plně porozumíte. V dnešním článku si totiž tyto dvě studie vyzkoušíme zobrazit v samotném grafu.

 

Studie v programu SierraChart

Z článků již víte, že smyslem našeho portálu je sdružovat obchodníky, kteří obchodují čistě a jen na základě Price Action, či-li na základě cenového grafu bez použití indikátorů. Přestože se já a ani nikdo jiný z naší skupiny nezabývá obchodováním za pomocí indikátorů, existují dva indikátory, které spadají do Price Action. Jedná se právě o zmíněné volume a pivoty.

Pojďme si vysvětlit jak volume či pivoty v grafu zobrazit.

 

Zobrazení pivotů a volume

1) V horní liště si zvolíme Analysis a následně Studies

 

2) V okně po levé straně si vybereme požadované studie. V našem případě Pivot Points-Daily a Volume. Když si studie označíme, klikneme na Add. Až budeme mít v kolonce Studies to Graph zvolené indikátory, klikneme na Apply a OK.

 

Po zavření okna před sebou uvidíte graf, v jehož spodní části je zobrazen indikátor volume a na samotném cenovém grafu pivoty, což jsou úrovně vypočtené na základě OHLC minulého dne.

 

Podotýkám, že tyto studie používat nemusíte. V článku jsem vám chtěl pouze ukázat jak to udělat, aby se vám v grafu zobrazily.

Předpokládám, že většina z váš je s technikou větší kamarád než-li já, takže na další funkce programu již jistě přijdete sami. Nutné základy programu již však ovládáte.

Dnešním článkem bych ukončil nudnou fázi, kdy jsme si pro backtest museli vytvořit podmínky a hned v dalším článku přejdeme k budování obchodního systému.

 

David Bielčík

www.price-action-traders.cz/david-bielcik