41. Kdy doporučuji neobchodovat

Jako intradenní obchodníci máme oproti pozičním tu výhodu, že můžeme do trhu vstupovat téměř každý den. Jsou ale jisté dny, kdybychom si měli dát pauzu a daný den neobchodovat. Jedná se především o dny, kdy jsou v USA svátky nebo zasedání FEDu.

 

Svátky v USA

Proto, abychom mohli v intradenním obchodování realizovat své obchody, nutně potřebujeme vstupovat do likvidních trhů, tedy trhů, které jsou hojně obchodované. Přestože jsou například E-mini trhy velice likvidní, během doby, kdy jsou v USA svátky, likvidita značně klesá, volume je téměř na nulových hodnotách, a proto bychom si v těchto dnech měli také dát od tradingu volno a neobchodovat.

Na odkazu níže naleznete soupis svátků v USA (Federal Holidays):

http://www.madmanmike.com/us_holidays_dates.html

 

Zasedání FEDu

V jednom z úvodních článků jsme si pověděli, že existují jak tradeři specializující se na technickou analýzu, tak tradeři, kteří své obchodování stavějí na fundamentální analýze. Zároveň jsme si řekli, že proto, abychom se stali úspěšnými obchodníky, kteří využívají pouze technickou analýzu, není nutné při svém obchodování zohledňovat fundamentální informace. To je pravda. Jedinou výjimkou, kdybychom měli brát fundamenty v potaz, je zasedání FEDu.

FED je v USA něco obdobného jako u nás v ČR Česká Národní Banka.


V dny, kdy je zasedání FEDu a vyhlašování výsledků hospodaření státu se trhy chovají opravdu bláznivě, mihotají se pořádně divoce směrem nahoru a dolů. Z pohledu technické analýzy se v takovýchto dnech chovají trhy značně nepředvídatelně, proto v těchto dnech také nedoporučuji obchodovat.

Na stránkách níže naleznete kalendář plánovaného zasedání FEDu:

http://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/fomccalendars.htm

 

Ostatní fundamentální informace

Jak jsem již zmínil, pro úspěšné obchodování na základě technické analýzy, v našem případě Price Action, není vůbec nutné sledovat fundamentální zprávy. Alespoň já sleduji pouze, kdy je zasedání FEDu a v těchto dnech se od trhů držím dál, žádné další fundamentální informace neberu absolutně v potaz.

Pokud byste přece jen měli zájem vědět, kdy se vyhlašují další fundamentální zprávy, kalendář s termíny vyhlášení fundamentálních zpráv naleznete na odkazu níže:

http://www.forexfactory.com/

 

 

David Bielčík

www.price-action-traders.cz/david-bielcik