2. Průměrní češi s nadprůměrnými příjmy

Předtím, než vám v dalších článcích krok po kroku objasním, co je a jak funguje intradenní obchodování komodit, rád bych vám v kostce vylíčil pár informací, které by vás mohly zajímat.

Jak jsem již nastínil, burza je místo, kde naprosto každý průměrný, avšak snaživý člověk může dosáhnout tolik vysněného blahobytu. V současné době mají běžní lidé k blahobytu ještě o poznání blíže, jelikož je možné obchodovat na burze přes počítač z pohodlí domova se základním kapitálem o hodnotě okolo 50 000Kč, který s dobře postaveným obchodním systémem lze zhodnotit i za pár dní.

 

Rutinní odpolední obchod: Zisk 7 980Kč

Na obrázku níže můžete vidět názornou ukázku běžného obchodu založeného na cenovém patternu 1-2-3.  7 980Kč za zhruba 45 minut je podle mě slušná mzda. Co říkáte? Tuto částku by obchodník vydělal, kdyby obchodoval pouze s jedním kontraktem. Pokud by do trhu vstoupil s 50-ti kontrakty, jeho zisk by již činil 399 000Kč. Jak vidíte, v obchodování s komoditami je možné spekulovat i na pokles ceny komodity.

 

Zedník s 20-ti násobným platem vysokoškoláka

Vidina měsíčního příjmu minimálně na úrovni průměrného ročního příjmu přiměla před léty mě a členy skupiny P. A. T. (úzká komunita zkušených intradenních obchodníků), abychom se začali věnovat intradennímu obchodování komodit.

Stránky www.price-action-traders.cz jsme založili za účelem vytvoření komunity zkušených obchodníků Price Action (obchodní styl na burze), kteří by si vyměňovali své dlouholeté zkušenosti. Po čase jsme se ozhodl představit obchodování na burze běžným lidem, abyste i vy měli možnost získat finanční a časovou svobodu. Děláme to ale převážně z toho důvodu, že je nás málo a rádi bychom měli více členů.

Možná vás překvapí, že ve skupině P. A. T. mezi sebou máme naprosto „průměrné“ lidi, kteří nejsou žádní géniové či absolventi x vysokých škol. Já se jmenuji David Bielčík a mám vystudovanou průmyslovou školu. Mezi našimi členy jsou lidé s běžnými profesemi. (autolakýrník, zedník, elektrikář, servírka, administrativní pracovníci). Co nás však spojuje je to, že jsme snaživí lidé, kteří si poctivě budovali svůj obchodní systém (pravidla, kdy do trhu vstupovat a kdy z něj vystupovat) a ten následně obchodovali. A jelikož je burza spravedlivým místem, které odměňuje ty snaživé, můžeme si dovolit pracovat pouze pár hodin denně, pracovat odkudkoliv chceme a hlavně vydělávat si tolik, kolik chceme.

 

Pro koho je intradenní obchodování vhodné?

Jak již zaznělo v předchozím článku, naprostým základem úspěchu v obchodování na burze je snaživost, snaživost a zase snaživost.

Musíte si vybudovat obchodní systém (skrze sérii článků se vás budu snažit krok za krokem vést k vybudování profitabilního obchodního systému), což je cesta zdlouhavá. A právě proto, že je tato cesta zdlouhavá, nezabývá se obchodováním na burze v České republice skoro nikdo. Znáte to, většina lidí, obzvlášť v naší zemi, chce výsledky prakticky okamžitě, pokud možno bez práce, což burza doopravdy poskytnout nemůže. Pokud však budete snaživí, není důvod, abyste neuspěli.

Kromě psychických předpokladů je nutné, aby měl intradenní obchodník stabilní připojení k internetu a základní kapitál ve výši cca 2000$-3000$, což není taková hrůza v porovnání s tím, kolik můžete vydělat.

Hlavní burzovní hodiny jsou od 15:30 do 22:15, obchodování je tedy možné skloubit se zaměstnáním, což je pro začínající obchodníky dosti podstatné. Samozřejmě se nemusíte obchodování věnovat celou dobu. Můžete klidně obchodovat například od 20:00 do 22:15 namísto sledování TV. (Také jsem takto začínal).

V průměru každých 10 minut se trh E-mini Nasdaq100 pohne o 3 000Kč. Tyto pohyby můžete pochytat i Vy!

 

Důchod 12 000 Kč? Ano, ale denně!

V případě, že vás článek oslovil, pokračujte čtením dalších článků. Pevně věřím, že pokud budete snaživí a postupovat podle toho, jak radím v článcích, tak jednou vaše finanční problémy rázem zmizí a vy se tak nadobro zbavíte starostí nad tím jak uživit rodinu, jak si zajistit slušnou penzi či z čeho zaplatit dětem vysokou školu. Tyto starosti odpadnou, protože možná budete jedním z nás, tedy traderem (trader = obchodník na burze), který se plně živí obchodováním na burze, pracuje pár hodin denně a vydělává ….. $ Částku si domyslete, výdělky nejsou limitované.

 

David Bielčík

www.price-action-traders.cz/david-bielcik