14. Zkouška, zda je trading pro vás

Stát se traderem není zrovna nejsnazší, zdaleka to však není nemožné. Pokud se chcete věnovat určité profesi, musíte pro ni mít jisté vlohy. U tradingu tomu není jinak. Jedním z nutných předpokladů pro úspěch v tradingu  je mít určitý cit pro trhy, což mimo jiné znamená, umět v prostředí grafů nalézt jednotlivé patterny. Nemusíte se však děsit, většina začínajích traderů si cit pro trhy po nějakém čase skutečně vypěstuje. Někdo jej má zkrátka v krvi okamžitě, jinému to trvá pár týdnů, dalšímu pár měsíců. Je to doopravdy individuální.

 

Přestože se dle mého názoru nejedná o nic extra složitého, někteří lidé s daným citem pro trhy mají značný problém, proto bych v dnešním článku po vás chtěl, ať si sami pattern Role Reversal zkusíte nalézt.

 

Vyhledání patternu Role Reversal

Pokuste se nyní vyhledat pattern Role Reversal na níže uvedeném grafu, který opět zachycuje trh E-mini Nasdaq 100 zhruba od 18:00 – 21:00. Doporučuji vám, abyste si obrázek vytiskli a zakreslili si trendové linky u jednotlivých low stejně tak, jak jsme si ukázali v předchozím článku. Podotýkám, že formace Role Reversal je nyní poněkud širší, než na předcházející ukázce.

 

Věřím, že jste si výše uvedený graf důkladně prohlédli a pattern Role Reversal úspěšně nalezli. Kde se tedy skrýval?

Jak vidíte, bylo poměrně snadné formaci nalézt.

 

 

Pokud bychom vstoupili do této formace a výstup zvolili na low daného dne, takto jednoduše bychom vydělali 175$ na jeden kontrakt za 30 minut.

 

 

Jestliže se vám zmíněný pattern nepodařilo nalézt, nemusíte zoufat. Pro cenové patterny je třeba získat patřičný cit, který se dá vypěstovat pouze pozorováním grafů. Někteří obchodníci mají tento cit vrozený, jiní jej získají během pár týdnů. Časem si daný cit zcela jistě vypěstujete a pak na vás jednotlivé formace budou z grafu doslova křičet.

 

David Bielčík

www.price-action-traders.cz/david-bielcik